1999 - 2015
-můj zájem o výtahy


Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz

Aktualiz.: 2.5.2020

Přidáno nejnověji:
Jak to začalo:
Historky:
Zaniklé výtahy:
Zajímavé atypy:
Zajímavosti:
Releové výtahy:
Duplexy:
Pístové výtahy:
Nákladní výtahy:
Jídelní:
Simulátory:
Paternostery:
Nové programované výtahy:
Princip výtahů:
Zapojení výtahů:
Odkazy, články:
Kontaktujte mne:


Mé WEBY

Kamilův web o brněnském podzemí
První stránky

o brněnském podzemíOd 1.září:


Zde je prostor
pro Vaše logo
a ikonu
nebo reklamu,
i výměnný systém.

Výtahy s novým řízením:

Finančák na Náměstí Svobody v Brně


Budova Finančního Úřadu na Náměstí Svobody má již více let vyměněny nové výtahy, jak systém řízení a výtahové stroje, tak i kabiny a dveře. Jsou to reprezentativní naleštěné výtahy, kabiny, barevné metalizované plechy, je to moc pěkné, odpovídá to charakteru budovy a také skutečnosti, že se zde nepředpokládá vandalismus a výskyt kreténů, kteří by tak pěkné zařízení ničili. Ono je vůbec škoda, že zákonnost, a především samotná osobní morálka a svědomí mají u mnohých hlavně mladších lidí tak nízkou úroveň, že kvůli jejich konání nemohou být mnohá veřejná místa a zařízení mnohem krásnější. Pak není zájem opakovaně více investovat do něčeho krásnějšího nebo do lepší údržby, když jde výsledek vzápětí vniveč. Už jenom oblast brněnského Hlavního nádraží - a řekl bych hlavního uzlu dopravního i pěšího, je velmi nepěkná, špinavá, pomalovaná, a nikdo s tím nic nedělá a není to snad ani nedostatkem strážníků, ale jejich velmi nízkými pravomocemi. Osobně bych nasadil mnohem ostřejší a nekompromisní stíhání a tresty včetně náhrady každé škody a opravy v plné míře, aby si to každý opravdu rozmyslel, něco někde ničit.Výtahy s novým řízením:.Výtahy s novým řízením:

Opravdu krása, držím palce aby to dlouho vydrželo!

Výtahy s novým řízením:.Výtahy s novým řízením:

Nové ovládací panely v kabinách

Výtahy s novým řízením:.Výtahy s novým řízením:

Druhý výtah

Výtahy s novým řízením:

Pohled shora z této budovy - v době, kdy se celé náměstí nově dláždilo.

Výtahy s novým řízením:

Krásný vestibul budovy


Zdejší výtahy jsou seřízeny rozumně, co se týká třeba časů dojíždění do patra, zavírání dveří a tak je celá jízda poměrně příjemná. Nedá se srovnat s novými výtahy například v jedné novostavbě na sídlišti Líšeň, kde jsem vstoupil do kabiny a čekal snad 10 sekund, než se dveře zavíraly, další 3 sekundy, než se výtah rozjel, pak zpomalil a zase asi 10 sekund dojížděl do patra, to už jsem proklínal nový systémy a výtaháře, kteří to takto celé nastavili, místo aby bylo použití výtahu efektně rychlé!

Pokud tyto stránky čtou výtaháři - PROSÍM nedělejte svoji práci jen jako nutné zlo a obživu, ale trochu i srdcem, myslete na lidi, aby jim byla jízda opravdu příjemná a celkově rychlá, nastavujte kratší časy zavírání dveří a kratší úseky dojezdu!!! Běžně člověk spěchá někam, nebo domů s taškami, potřebami, a nemá náladu denně trávit ve výtahu zbytečný čas a zdržovat se kvůli tomu, že někdo bezohledně kašle na efektivnější nastavení. Píši to proto, protože ty případy jsou. Výtah ve stanici Jírova v Brně je nový prosklený, ale bohužel je vidět, že do stanice zpomalí a dojíždí více než metr a půl a je to dlouhé čekání na dojetí zbytečně i pro cestující v kabině. • Následný článek v menu >> Pohled na výtah na peronu nádraží v Rajhradě
 • Hlavní menu >> Co hledám a sháním


  ZPĚT o stránku

  Víte - li o starém výtahu, ukážete mi strojovnu, poskytnete fotky, svůj příběh... >>> kontaktujte mne...

  www.STAREVYTAHY.cz  webmaster: Kamil Pokorný
  email: pokorny.kamil(a)seznam.cz
  © 2020

  Partner tohoto projektu:

  Server www.i-vytahy.cz